OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.-07.10.2018

Warto zrobić wszystko, żeby nie czynić zła i nie być powodem zgorszenia, ale przede wszystkim, żeby pozostać wiernym Jezusowi. Ta wierność ma czasem bardzo wysoką cenę; gdy cięcia muszą być aż tak radykalne i bolesne, że mocne Chrystusowe porównanie do odcięcia ręki czy wyłupienia oka okazuje się bardzo trafne. Wybór tego, co trudne, ze względu na Chrystusa wymaga niekiedy heroizmu. Bóg jednak daje nam moc wytrwania w dobru.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszam na nabożeństwa różańcowe i przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek o godz.17:00.
 3. W piątek po mszy swoje spotkanie mają kandydaci do bierzmowania.
 4. Archidiecezjalna pielgrzymka nauczycieli i pracowników oświaty do sanktuarium MB Piekarskiej odbędzie się w sobotę 6 października, program pielgrzymki na plakacie w gablotce.
 5. VII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych do katowickiej katedry odbędzie się w sobotę 6 października. program pielgrzymki na plakacie w gablotce.
 6. Ogólnopolska pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się w sobotę 13 października, rozpoczęcie o godz.9:00.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: Mała wielka święta- o św. Teresie z Lisieux.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Teresy od Dzieciątka Jezus.
  • Wtorek—Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • Czwartek—Wspomnienie św.Franciszka z Asyżu.
  • Piątek—Wspomnienie św.Faustyny Kowalskiej dz.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę X/od pani Simka Renata do pani Pieczka Gabriela/.