OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.-02.08.2020

Przypowieść Jezusa o skarbie ukrytym w roli i o kupcu poszukującym pereł przekonuje nas, że królestwo niebieskie warte jest wysokiej ceny. Możemy sobie zadać pytanie: Co jesteśmy w stanie dla niego poświęcić, jakie koszty gotowi jesteśmy ponieść? Królestwo niebieskie nie jest krainą dla skąpców, ale dziedzictwem ludzi wielkodusznych, którzy inwestują wszystko, co mają – własne życie – aby zdobyć to, co najcenniejsze. A „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”.

 1. Dzisiaj po każdej mszy św. błogosławienie kierowców i ich pojazdów. Jak co roku podczas błogosławienia pojazdów przeprowadzimy zbiórkę na MIVA Polska która wspiera misjonarzy a w szczególności zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.
 2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
 3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienie abstynencji na miesiąc sierpień można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości która wyłożona jest na stoliku.
 4. W przyszłą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: wakacyjny cykl o mało znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Wspomnienie św.Marty.
  • Piątek—Wspomnienie św.Ignacego z Loyoli.
  • Sobota—Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego dpa. i dK.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I /od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.