OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.06.-04.07.2021

Jezus leczy i uzdrawia wszystkich, którzy przychodzą do Niego z wiarą i ufnością. Każe nam nie bać się, ale wierzyć i podkreśla, że to nasza wiara nas uzdrawia. Według wiary naszej otrzymujemy uzdrowienie ciała i zdrowie duszy. Jeśli zaś wątpimy, nie możemy oczekiwać, że coś od Pana otrzymamy. Bez wiary nie można podobać się Bogu, bez wiary nie ma przepływu łaski i mocy Bożej do naszego życia.

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła; msze o godz. 8:00 i 18:00. Kolekta dnia przeznaczona na Stolice Apostolską, tzw. Świętopietrze. Okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 17:30. i wtorek od godz. 17:00.
 2. W środę od godz. 9:00 zapraszam chętnych parafian do sprzątania obejścia i wnętrza kościoła przed odpustem.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz. 15:30. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:00 na którą zapraszam parafian oraz panów do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów jak również poczty sztandarowe. Kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii. Kazania odpustowe wygłosi dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz.
 5. IV kolejową pielgrzymkę osób chorych, seniorów i ich rodzin do Lourdes zaplanowano w dn. 8–16 września 2022 r. Szczegóły organizacyjne zostaną podane po letnich wakacjach.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: początek wakacyjnego cyklu – o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Ireneusza bpa. i męcz.
  • Wtorek — Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.
  • Sobota — Święto św. Tomasza Apostoła.
 8. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.