OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

26.12.2021-02.01.2022

W niedzielę po Bożym Narodzeniu Kościół w liturgii obchodzi Święto Świętej Rodziny, w której przyszedł na świat i wychowywał się Syn Boży, Jezus Chrystus. Jest to zarazem patronalne święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. W tym szczególnym dniu Kościół stawia przed oczyma całego świata Rodzinę Nazaretańską jako wzór życia rodzinnego, zawierzonego w pełni Bogu.

Kolekta przeznaczona na Wydział teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy, odmówimy akt oddania rodzin Matce Bożej.
 2. W dniach 27, 28, 29, 30 grudnia o godz.18:00 zapraszam na msze kolędowe parafian z poszczególnych ulic które ujęte są w porządku nabożeństw. Po mszy wspólne kolędowanie i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem dla rodzin i ich domów.
  W dniu 27 grudnia od godz.14:00 odwiedziny rodzin które zaprosiły na kolędę wg. następującej kolejności: Leśna 5, 14 Lipowa 6, 16, 62, 64, 80, 85, 99, Polna 15, Lipowa 142, 146.
 3. W poniedziałek na mszy o godz.18:00 błogosławić będę wino a we wtorek dzieci oraz udzielę specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym.
 4. W piątek o godz. 16:30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, o godz. 17:00 msza na zakończenie roku. W tym dniu można zyskać odpust zupełny.
 5. W sobotę na rozpoczęcie Nowego Roku odśpiewamy hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. W tym dniu modlimy się o pokój obchodząc Światowy Dzień Pokoju. Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 6. Zachęcam do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w którym znajduje się płyta Biblia Audio z 4-a ewangeliami /cena podwójnego wydania 10 zł/.
  Informuję również, że od nowego roku cena Gościa Niedzielnego będzie wynosiła 8 zł.
  Raz w miesiącu w roku 2022 w Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę Biblia Audio, która pozwoli złożyć kolekcję Pisma św. wraz z komentarzami. Płyty nagrane są przez znanych polskich aktorów, mają specjalnie skomponowaną muzykę i efekty dźwiękowe.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  • Wtorek — Święto św. Młodzianków męcz.
  • Sobota — Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały a parafianom którzy składali stajenkę i dekorowali kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/. Grupę proszę o ustalenia dnia i godziny sprzątania kościoła.