OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.-03.12.2023

Jesteśmy w rękach dobrego Pasterza i nikt nie wyrwie nas z Jego rąk. Przez wiarę weszliśmy do miejsca uniewinnienia i nie ma już dla nas potępienia. Niczego nam nie brakuje, bo w Chrystusie mamy wszystko. Narodziliśmy się na nowo i staliśmy się nowym stworzeniem, człowiekiem duchowym, napełnionym Duchem Świętym i mocą. W Chrystusie zmartwychwstaniemy do życia w Królestwie Niebieskim, gdzie śmierci już więcej nie będzie, ani cierpienia, ani trudu.

 1. Dziś po nieszporach spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 2. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 3. Dziś Światowy Dzień Młodzieży.
 4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 15:00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00.
 5. W przyszłą niedzielę I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji na czas Adwentu i wpisanie do parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest na stoliku.
 6. Nasza parafia przystąpiła do ogólnopolskiej grupy multimedialnej synodi.pl. Informacje tam zawarte dotyczące naszej parafii jak i parafii całej polski można obecnie mieć w telefonie poprzez pobranie aplikacji drogowskaz.org. Więcej informacji o tej aplikacji na telefon na plakacie w gablotce lub stronie internetowej https://drogowskaz.org. Aplikacja jest darmowa.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim dodatek kalendarz ścienny na 2024 rok z dwunastoma Apostołami.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek — Święto św. Andrzeja Apostoła.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Barcik Ewa do pani Habelok Barbara/. Na czas Adwentu grupy nie stroją kościoła kwiatami.