OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA
Uroczystość Narodzenia św.Jana Chrzciciela

24.06.-01.07. 2018

Każda rodzina cieszy się z narodzin dziecka, które jest owocem miłości rodziców i darem Boga. Z każdym dzieckiem są związane plany i marzenia, że wyrośnie na wspaniałego człowieka i będzie dumą rodziny. Jan Chrzciciel nie przychodzi na świat, aby zrealizować rodzinne ambicje. On przychodzi, aby przygotować ludzkie serca na przyjęcie Mesjasza i zaświadczyć, że Jezus z Nazaretu jest Zbawicielem świata.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj zapraszam Parafialna Radę Duszpasterską na spotkanie o godz.16:00 w salce parafialnej.
 2. W środę od godz.15:00 zapraszam chętnych parafian do sprzątania kościoła i jego obejścia przed odpustem parafialnym.
 3. Dzień otwarty w Przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 4 w Lędzinach 27.06.2018 r. od godz.13:30 – 15:00. Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi nowo przyjętymi do przedszkola na spotkanie i wspólną zabawę. Na dzieci czeka dużo atrakcji, rodzice będą mieli okazję zapoznać się z planem pracy przedszkola, rozkładem dnia.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość św.Ap. Piotra i Pawła patronów naszej parafii. Msze o godz.8:00 i 18:00, kolekta dnia przeznaczona na Stolicę Apostolską.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny. Sumę odpustową na którą zapraszam parafian, poprowadzi i kazania odpustowe wygłosi ks.dr hab. Henryk Olszar. Zapraszam panów do niesienia baldachimu, dzieci w bieli do sypania kwiatów i poczty sztandarowe.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby parafii.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o nowej telewizji katolickiej którą w niedługim czasie będziemy mogli oglądać.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek-Wspomnienie św.Ireneusza bpa.i męcz.
  • Piątek-Uroczystość św.Apostołów Piotra i Pawła.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.