OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.-31.03.2019

Wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to Dzień Świętości Życia. Na mszy o godz.18:00 grupa parafian przystąpi do tzw.Duchowej adopcji dziecka poczętego nienarodzonego. Zachęcam innych parafian do podjęcia tego dzieła.
  2. Od czwartku rozpoczynamy Parafialne rekolekcje wielkopostne które zakończą się w niedzielę 31.03. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o.Robert Skup OMI. Kolekta przyszłej niedzieli którą zbierze o.Robert, przeznaczona na cele misyjne OMI.
    Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i umieszczony na stronie internetowej parafii w zakładce słowo pasterza.
  3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: kolejny odcinek wielkopostnego cyklu „Droga krzyża. Wchodzę”, dodatek – rachunek sumienia, który pomoże nam dobrze przygotować się do spowiedzi.
  4. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Poniedziałek-Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  5. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V/od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.