OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ADWENTU

20.12.-27.12.2020

Dla Boga nie ma nic niemożliwego. On jest Panem nad wszystkim. Jego łaska jest ugruntowana na wieki, a Jego wierność trwa przez wszystkie pokolenia. Jesteśmy w Chrystusie, ponieważ Ojciec w niebie ma moc utwierdzić nas zgodnie z Ewangelią, zgodnie z objawioną tajemnicą, obwieszczoną narodom, aby skłonić je do posłuszeństwa wierze, tak iż Bóg, który jedynie jest mądry, odbierze chwałę przez zbawienie wielu w Chrystusie Jezusie. Syn Boży przyszedł na świat, aby panować nad ludem Bożym, a Jego panowaniu nie będzie końca.

 1. W poniedziałek i wtorek okazja do spowiedzi od godz.17:00 w czwartek po mszy od godz.8:30 -9:30.
 2. We wtorek o godz.9:00 zapraszam chętnych parafian do składania stajenki.
 3. W noc Bożego Narodzenia przed Pasterką zapraszam na wspólnotowe odmówienie Godziny Czytań /godz.23:35/. Kolekta zebrana w czasie pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Kolekta z Uroczystości Bożego Narodzenia przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 4. W 2-i dzień świąt Bożego Narodzenia /sobota/ kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Na mszy o godz.10:00 według tradycji poświęcenie owsa.
 5. Premierowy koncert kolędowy Betlejem w Polsce 2020/2021 pt. „Pomoc z nieba” odbędzie się online w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia br. o godz.19:00. Koncert będzie dostępny na stronie fabrykakoncertow.com.pl.
 6. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego- dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej.
  W Małym Gościu -stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek — Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • Sobota — Święto św.Szczepana męcz.
  • Niedziela — Święto św.Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupy nie stroją kościoła kwiatami do 2 lutego.