OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.-27.10.2019

Wdowa z dzisiejszej Jezusowej przypowieści naprzykrza się sędziemu, gdyż potrzebuje obrony. Sama nie da sobie rady. I to jest sedno naszej relacji z Bogiem: sami nie damy rady. Dlatego mamy Go prosić, wołać do Niego, niekiedy krzyczeć. Bo jesteśmy jak ta wdowa aby żyć naprawdę, potrzebujemy Bożej łaski i obrony. Najpierw jednak musimy się do tej potrzeby przyznać. Stanięcie w prawdzie o naszej kruchości i niesamowystarczalności otwiera drogę ku odnowie całego naszego życia.

Kolekta przeznaczona na misje. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  2. Dzisiaj ogólnopolskie liczenie dominicantes.
  3. Na stronie internetowej parafii w zakładce słowo pasterza, publikuję najnowszy list ks.Waldemara Potrapeluka misjonarza naszej archidiecezji w którym dzieli się z nami wrażeniami z pobytu w parafiach, które są jego bezpośrednimi opiekunami. Przekazuje najnowsze wiadomości z Nabwalyi i podziękowania za ofiary które otrzymał w czasie pobytu na urlopie w Polsce.
  4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o tym jak ks.Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia. Od przyszłej niedzieli cena Gościa Niedzielnego będzie wynosiła 6 zł.
  5. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Wtorek—Wspomnienie św.Jana Pawła II pap.
  6. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII/od pani  zołtys Maria do
    pani Maślak Aniela/.