OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.-27.05. 2018

Dar Ducha Świętego przenika nasze serca, abyśmy potrafili kochać. Właśnie dlatego strumienie ożywiającej wody Ducha Świętego mogą popłynąć z naszego wnętrza. Ta woda jest nowością dla świata.

 1. Dziś w uroczystość Zesłania Ducha św. wierni mogą zyskać odpust zupełny za odmówienie publicznie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnieniu zwykłych warunków odpustu.
 2. Dziś o godz. 12:00 w katowickiej katedrze będzie miało miejsce Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich.
 3. W poniedziałek na mszy o godz.18:00 dzieci komunijne będą obchodziły I-ą rocznicę Komunii św.
 4. W poniedziałek obchodzimy Misyjny Dzień Chorych i rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
 5. Dnia 26 maja 2018 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Goławca i Górek na festyn środowiskowy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Goławcu. Rozpoczęcie o godz. 15:30. W czasie festynu dla gości przewidziane są liczne atrakcje: występy, dmuchańce, lody, grill i konkursy.
 6. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.
 7. Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału www.wtl.us.edu.pl.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: dokąd zmierza Europa?
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła.
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • Sobota – Wspomnienie św.Filipa Nereusza prezb.
  • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.