OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.-25.11.2018

Każda pieśń w liturgii ma swój głęboki sens, bo jej zadaniem jest utrwalać w nas to, co modlitwy i czytania przekazują nam podczas Mszy św. w imieniu samego Boga. Dziś w naszej Archidiecezji obchodzimy właśnie Dzień Muzyki Liturgicznej. Zatem módlmy się o to, by muzyka w naszym kościele dobrze spełniała swą rolę oraz o to, byśmy chętnie śpiewali, pamiętając, że śpiewy to nie „ozdoba”, lecz część modlitwy.

 1. Dziś odpust w parafii św.Klemensa, na nieszpory odpustowe zapraszam do św.Klemensa o godz.15:00.
 2. Na stoliku wystawione są świece Caritas—Wigilijne dzieło pomocy dzieciom:
  • małe – 5zł
  • duże – 12 zł.
 3. Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Celem przeglądu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności autorskich projektów urządzeń i rozwiązań technicznych, które powstają w prywatnych warsztatach, piwnicach, garażach czy na strychach. Do 10 grudnia zgłoś swój wynalazek za pośrednictwem strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki! Najbardziej nowatorskie pomysły zostaną zaprezentowane podczas festiwalu 13 i 14 stycznia przyszłego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Więcej informacji na temat Przeglądu OFF Science, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie slaskifestiwalnauki.pl.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: jak rozpoznać nowe powiewy Ducha św., dodatek IPN „Odrodzenie”.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego prezb.
  • Środa—Wspomnienie Ofiarowania NMP.
  • Czwartek—Wspomnienie św. Cecylii dz.i męcz.
  • Sobota—Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Dung-Lac i tow.
  • Niedziela—Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII/od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.