OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.-24.03.2019

Na początku Eucharystii możemy postawić sobie pytanie: czy jestem człowiekiem wiary? Uczniom w drodze za Jezusem często brakowało wiary. Aby ją umocnić, Jezus przemienił się wobec nich na wysokiej górze w Galilei. Scena przemienienia zasługuje więc na naszą uwagę.

W Wielkim Poście ważne jest, abyśmy wracali do pytań najprostszych. Czy jestem człowiekiem wiary? Takim człowiekiem był niewątpliwie Sługa Boży ks. Jan Macha. Sprawując dziś Eucharystię, pragniemy dziękować Bogu za jego osobę. Módlmy się szczególnie o dar beatyfikacji, aby dobry Bóg zechciał potwierdzić jego świętość formalnym aktem Kościoła.

Zbiórka przed kościołem przeznaczona na fundusz misyjny „Ad Gentes”. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
  2. We wtorek o godz.17:30 różaniec w intencji ojców naszej parafii poprowadzi grupa Żywego Różańca..
  3. Zachęcam do zabrania pamiątkowego obrazka z modlitwą o łaski za wstawiennictwem ks. Jana Machy oraz do osobistej modlitwy o dar beatyfikacji.
  4. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 28-31.03. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o.Robert Skup OMI.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: kolejny odcinek wielkopostnego cyklu ”Droga krzyża. Wchodzę”- o znoszeniu niesłusznych oskarżeń. W Małym Gościu naklejki do kalendarza wielkopostnego.
  7. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Wtorek—Uroczystość św.Józefa Oblubieńca NMP.
  8. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV/od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.