OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ADWENTU

16.12.-23.12.2018

Uporczywe wołanie Jana Chrzciciela, obrazy, którymi się posługuje, i radykalizm jego świadectwa mogą stworzyć wrażenie, że nawrócenie jest czymś trudnym czy wręcz niewykonalnym. Tymczasem gdy ludzie pytają go, na czym konkretnie ma polegać przemiana życia, Jan Chrzciciel udziela prostych odpowiedzi. Jego polecenia są zdroworozsądkowe i nieprzekraczające ludzkich możliwości. Nawrócenie nie jest dokonywaniem rzeczy niemożliwych, lecz odkrywaniem prostoty codziennego życia z Bogiem.

Kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi w piątek i sobotę od godz.17:00.
  3. W czwartek/20 grudnia/ o godz.9:00 zapraszam chętnych parafian do składania stajenki i wystroju kościoła.
  4. Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku”; odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19:00. Bilety w cenie 50,60,80 zł do nabycia w kancelarii.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha św. oraz dodatek: płyta CD z najpięknieszymi kolędami.
  6. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.