OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.-23.05.2021

Jezus umarł, wstał z martwych i został wzięty do nieba. W obecności uczniów uniósł się w górę i obłok wziął Go sprzed ich oczu. I tak jak został wzięty do nieba, tak samo powróci pewnego dnia, a o dniu owym nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. W Nim mamy pełnię Bożą. On jest Panem, który zasiadł po prawicy Boga i zawsze wstawia się za nami, współdziała z nami i potwierdza Ewangelię znakami i cudami, które towarzyszą jej głoszeniu.

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 2. W środę rocznicę urodzin obchodzi ks. Abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W środę /19.05/ o godz. 18:00 msza dzieci, które będą obchodzić I rocznicę przystąpienia do I-ej Komunii św.
 4. W czwartek po mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca pamiętajmy o indywidualnym odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego.
 6. W dniach od 16-23 maja będą przyjmowane zgłoszenia mężczyzn do uczestniczenia w pielgrzymce do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Po 27 maja w kancelarii dla zapisanych będą do odebrania specjalne opaski które pozwolą wejść na wzgórze piekarskie i uczestniczyć w uroczystości pielgrzymkowej.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o Franciszku Maria od Krzyża Jordan-  założyciel salwatorianów patron na dzisiejsze czasy.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek — Wspomnienie św. Jana Nepomucena prezb. i męcz.
  • Niedziela — Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 9. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.