OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.-22.03.2020

Lud na pustyni zapragnął wody, tej dla ciała, by móc żyć. Staje z tym roszczeniem przed Mojżeszem, a ten czyni cud i wyprowadza ją ze skały. Samarytanka idzie do studni po wodę, tak jak to czyni każdego dnia, a tam spotyka Jezusa, który daje jej żywą wodę. Daje jej siebie, przywraca prawdziwe spojrzenie na własne życie. Woda od Jezusa nie tylko poi, ale i obmywa. Jezus staje się źródłem.

Kolekta przeznaczona na remont katedry w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Zaplanowane rekolekcje wielkopostne na dni od 19-22 03. zostają odwołane jak również na czas od 15-29.03 wszystkie nabożeństwa /Nowenna do MBNP, Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale/ zostają usunięte z porządku nabożeństw zgodnie z zarządzeniem Ks.Arcybiskupa.
  2. Na stronie internetowej są przedstawione dokumenty KEP i szczegółowe zalecenia Arcybiskupa Wiktora Skworca do zarządzenia KEP z dnia 12 marca 2020 na czas 13-29.03.2020 r.
  3. Do czasu przywrócenia zajęć szkolnych zawiesza się udzielanie sakramentu bierzmowania młodzieży. O terminie bierzmowania naszej młodzieży informacje zostaną podane w najbliższym czasie, po decyzji ks.bp.Adama Wodarczyka.
  4. Na stoliku są do kupienia Paschaliki Wielkanocne, dzieło pomocy Caritas w cenie 6 zł.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: czy można przyjąć komunie na rękę.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Czwartek—Uroczystość św.Józefa Oblubieńca NMP.
  7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II/od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.