OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

14.04.-21.04.2019

Oto nasz Król sprawiedliwy i zwycięski. Przez mękę i śmierć podjętą dla człowieka będzie głosił swoim braciom imię Boga. Będzie zwiastował wierność Ojca, który nie porzuci nigdy żadnego ze swoich dzieci. Król zstępujący do swoich. Blisko, najbliżej jak to możliwe. Schodzi na dno piekła, aby podnieść nas do królestwa niewypowiedzianego piękna Boga. Jego poszukiwanie każdego i każdej z nas nigdy się nie skończy.

 1. Dziś w czasie każdej mszy poświęcenie palm, a na sumie uroczysta procesja z palmami. Młodzież gromadzi się w Katedrze Katowickiej o godz. 14:00 z okazji ustanowienia tego dnia Światowym Dniem Młodzieży.
 2. W środę o godz.9:00 zapraszam chętnych parafian do składania ciemnicy i Bożego grobu.
 3. Z dniem dzisiejszym wkraczamy w okres Wielkiego tygodnia, którego święte Triduum Paschalne rozpoczyna się od Czwartkowej Mszy wieczerzy Pańskiej, a kończy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W okresie Triduum można uzyskać odpust zupełny:
  • Wielki Czwartek-udział we Mszy Wieczerzy Pańskiej.
  • Wielki Piątek-pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Krzyża.
  • Wielka Sobota-udział w liturgii Wigilii Paschalnej.

  TRIDUUM PASCHALNE

  Wielki Czwartek-okazja do spowiedzi od godz.17:00-18:00, o godz.19:00-Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najśw.Sakramentu do godz.21:30.- zakończenie kompletą brewiarzową.
  Wielki Piątek-od godz.8:00-Adoracja Najśw.Sakramentu w Ciemnicy.
  Okazja do spowiedzi od godz.8:00-9:00.
  15:00-Droga Krzyżowa.
  18:00-Liturgia Męki Pańskiej.
  Adoracja przy Bożym Grobie do godz.21:30- zakończenie kompletą brewiarzową. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcam wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do Mszy Wigilii Paschalnej.
  Wielka Sobota-od godz.8:00 Adoracja przy Bożym Grobie. Okazja do spowiedzi od godz.8:00-9:00. Święcenie pokarmów o godz.10:00 i 15:00. Zapraszam na nieszpory brewiarzowe o godz.17:00.
  O godz.20:00 Wigilia Paschalna, proszę o przyniesienie świec. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po Wigilii Paschalnej procesja Rezurekcyjna. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone są na Boży Grób i chrześcijan w Jerozolimie.

 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego. W Małym Gościu najnowsza płyta zespołu Arka Noego.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
 6. Niedziela-Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.Proszę grupę o ustalenie dnia i godziny sprzątania kościoła. Grupa jeszcze w tym tygodniu nie stroi kościoła kwiatami.