OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.-20.09.2020

Jezus uczy o potrzebie i konieczności bezustannego przebaczania. Serce ucznia Jezusa musi być wolne od urazy, złości, gniewu, odwetu, zawziętości. Ojciec nam wszystko przebaczył, odpuścił i darował w Chrystusie. Jeżeli więc w życiu i w śmierci należymy do Pana, to posłuszni Jego nakazowi, przebaczamy wszystkim wszystko, zawsze i bez zastrzeżeń. Przebaczamy z serca swemu bratu, bo jeśli nie z serca, to jest to bez wartości przed Bogiem. Brak ducha przebaczenia to brak dojrzałości chrześcijańskiej.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj o godz.16:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  O godz.17:00 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 2. W poniedziałek po mszy poświęcenia krzyży przyniesionych przez wiernych. W tym dniu zostanie przeprowadzona kolekta na Boży grób zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abp. Wiktora Skworca.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiące proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w ramach adoracji.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 5. Bierzmowanie młodzieży klasy I-ej ponadpodstawowej odbędzie się 16 września br. /środa/ o godz. 18:30 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Próby przed bierzmowaniem 14 i 15 września o godz.18:30 w Chełmie Śląskim.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o tym, że przebaczenie to nie tylko akt łaski wobec winowajcy, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Wtorek—Wspomnienie NMP Bolesnej.
  • Środa—Wspomnienie św.męcz.Korneliusza pap. i Cypriana bpa.
  • Piątek—Święto św.Stanisława Kostki zak. i patrona Polski.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.