OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA Dobrego Pasterza

12.05.-19.05. 2019

Jezus Chrystus wszedł do chwały zmartwychwstania przez krzyż. Chrześcijanin nie powinien sądzić, że zostanie mu oszczędzone doświadczenie niezrozumienia ze strony innych, a może nawet ucisku czy prześladowania. Jednak żadne tego rodzaju doświadczenia nie są w stanie nas odłączyć od Chrystusa. Wsłuchiwanie się w Jego słowo i trwanie w nim pozwoli nam zachować wierność w czasie próby.

Kolekta przeznaczona na remont Katedry w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o powołania. W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. W poniedziałek zapraszam na dzień Fatimski, różaniec o godz.19:30, msza o godz.20:00.
 3. W środę /wspomnienie św.Izydora Oracza/ zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje na pola za domem pani Barcik o godz.7:30.Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla rolników i ich rodzin.
 4. 19.05 ./niedziela/ o godz.16:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 5. W tym miesiącu inaugurujemy także Metropolitalne Święto Rodziny. Już od 12 lat podejmuje się różnego rodzaju inicjatywy na rzecz rodziny. W tym roku chcemy podkreślić prawdę, że rodzina to wspólnota pokoju. Świętowanie rozpoczniemy w sobotę, 18 maja, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Natomiast w niedzielę, 19 maja, o godz. 12:00 w katowickiej katedrze zgromadzą się małżonkowie świętujący rocznice i jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o tajemnicach fatimskich—czy wszystko z nich się spełniło?
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Święto św.Macieja Apostoła.
  • Czwartek—Święto św.Andrzeja Boboli męcz. patrona Polski.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III/od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.