OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ADWENTU

09.12.-16.12.2018

W codziennym życiu zdarza się nam spotykać ludzi bardzo krytycznych i wymagających, którzy łatwo dostrzegają nasze wady i błędy, obnażając je ciętym językiem. Zazwyczaj nie darzymy ich sympatią, często wręcz ich ignorujemy. A przecież mają oni w sobie coś z Jana Chrzciciela, surowego proroka wzywającego do nawrócenia. Surowość, z jaką drugi człowiek widzi nasze wady i błędy, nie zawsze jest wynikiem jego stronniczości. Często może być reakcją na naszą zatwardziałość serca i wezwaniem do przemiany życia.

Zbiórka przed kościołem przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W czwartek zapraszam chorych parafian, emerytów i rencistów na mszę z udzieleniem sakramentu chorych o godz.10:00. Po mszy spotkanie opłatkowe w salce parafialnej.
 2. W dniach od 3-14 grudnia br. w Katowicach odbywa się 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Chętnych członków wspólnot parafialnych zapraszamy na centralne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem m. in. przedstawicieli Światowej Rady Kościołów, które będzie sprawowane w języku polskim i angielskim w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w katowickiej katedrze.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 4. Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19:00. Bilety w cenie 50,60,80 zł do nabycia w kancelarii.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w Kościele, cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha św.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek—Wspomnienie św.Łucji dz.i męcz.
  • Piątek—Wspomnienie św.Jana od Krzyża prezb. i dK.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę X/od pani Simka Renata do pani Pieczka Gabriela/.