Drodzy Parafianie!

Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek krzywdą. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą Państwową tzw. „Ustawą Kamilka”, która została uchwalona po tragicznych wydarzeniach, mających miejsce zeszłego roku w Częstochowie. Kilkuletni chłopiec Kamilek, będący dotkliwie skatowany przez najbliższe osoby, mimo interwencji medycznej, umiera w szpitalu.

Jako parafia chcemy się włączyć w powstający system ochrony. Opiera się on na:

 • dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowe oraz w Kancelarii Parafialnej, a także w naszej salce parafialnej, gdzie swoje spotkania odbywają grupy dziecięco-młodzieżowe. Opisuje on szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży, a także działania jakie podejmiemy w wyniku zaistniałej krzywdy.
 • powołaniu Parafialnego Zespołu Prewencyjnego, którego celem jest koordynowanie inicjatyw zapobiegających jakiejkolwiek krzywdzie w naszej przestrzeni parafialnej, szczególnie mając na względzie naszych podopiecznych, którzy należą do grup formacyjnych. Zadaniem Zespołu jest również pozostanie do dyspozycji tych osób, które będą czuły potrzebę podzielenia się doznania krzywdy lub będą miały podejrzenia dotyczące niewłaściwego zachowania. Kontakt do osób zaufania znajduje się na naszej stronie Internetowej. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu pamiętając, że jest to początek naszej współpracy w ochronie dzieci i młodzieży.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.-14.07.2024

Bez Jezusa nic nie możemy uczynić dla Królestwa Bożego. On nas wybrał i przeznaczył, abyśmy mocą Jego Ducha przynosili owoc dla sprawy zbawienia. Moc Boża przejawia się przez nas, gdy uznajemy, że to nie naszą siłą, ale dzięki Duchowi Świętemu wykona się wola Boga. Właśnie wtedy jesteśmy mocni z powodu Chrystusa, gdy jesteśmy słabi i bezsilni.

Kolekta przeznaczona na Stolicę Apostolską. Zbiórka przed kościołem na pomoc poszkodowanym parafiom. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W sobotę Dzień Fatimski nabożeństwo różańcowe godz. 19:30, msza godz. 20:00.
 2. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Jana z Dukli prezb.
  • Czwartek — Święto św. Benedykta opata, patrona Europy.
  • Piątek — Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu bpa. i męcz.
 4. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Barcik Ewa do pani Habelok Barbara/.