OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Najświętszej Trójcy

07.06.-14.06.2020

Niełatwo uznać tajemnicę, która nas przerasta. Aby choć trochę dotknąć prawdy o Trójcy Świętej, potrzeba pokory wobec Boga, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć i pojąć. Przyjmujemy z wiarą, co nam objawia Syn Boży, dajemy się przeniknąć Jego Duchowi: miłości udzielającej się między Osobami Trójcy, czujemy wdzięczność za okazane nam miłosierdzie. Ale bez wiary, bez modlitwy, bez działania łaski – pogubimy się tylko wśród martwych formuł.

Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
 2. We wtorek po mszy św. zapraszam rodziców dzieci komunijnymi na spotkanie.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół kościoła z czterema błogosławieństwami. Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji wiernych do godz.15:00.
 4. Do czwartku przyszłego tygodnia nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną dookoła kościoła. /z wyjątkiem soboty a w środę przyszłego tygodnia po mszy św./
 5. W sobotę zapraszam na Dzień Fatimski, nabożeństwo różańcowe o godz.19:30, msza o godz.20:00.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: duchowa procesja Bożego Ciała, rozmowa o religijności w czasie pandemii z abp.Gądeckim.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św. Jadwigi królowej.
  • Czwartek—Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • Piątek—Wspomnienie bł. prezb.i męcz. J.Czempiela,E. Szramka.
  • Sobota—Wspomnienie św.Antoniego z Padwy prezb. i dK.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III/od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara.