OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 NIEDZIELA ZWYKŁA Odpust Parafialny

05.07.-12.07.2020

Jako święty, powszechny i apostolski Kościół gromadzimy się w ten wspaniały dzień apostołów Piotra i Pawła, by wysławiać Imię Pana i głosić Jego potęgę. Kościół założony na fundamencie dwunastu apostołów zawsze otaczał szczególną czcią dwóch spośród nich: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym Imperium Romanum.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Zbiórka przed kościołem przeznaczona na powodzian z Podkarpacia. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W poniedziałek święto Patronalne Apostolstwa Chorych, na mszy o godz. 18:00 udzielać będę sakramentu chorych. Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną TVP3.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 dzieci naszej parafii przystąpią do pierwszej komunii św. Nieszpory komunijne o godz. 15:00. Próby i spowiedź przed I-ą komunią św.:
  • Środa—pierwsza próba godz. 17:00.
  • Sobota—spowiedź godz. 9:00, potem próba.
 3. Bardzo proszę o podanie do 28 lipca intencji na sierpień bym mógł przygotować memu zastępcy porządek nabożeństw na czas mojego urlopu.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym m.in.: wakacyjny cykl o mało znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dz.
  • Środa—Wspomnienie św. Jana z Dukli prezb.
  • Sobota—Święto św. Benedykta opata patrona Europy.
 6. Paniom które sprzątały i pani Krystynie Kolny za przystrojenie kwiatami kościoła serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami, uczynią to rodzice dzieci komunijnych.