OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 NIEDZIELA ZWYKŁA
Odpust Parafialny

04.07.-11.07.2021

Jako święty, powszechny i apostolski Kościół gromadzimy się w ten wspaniały dzień apostołów Piotra i Pawła, by wysławiać Imię Pana i głosić Jego potęgę. Kościół założony na fundamencie dwunastu apostołów zawsze otaczał szczególną czcią dwóch spośród nich: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym Imperium Romanum. Od początku też powtarzano: Ubi Petrus, ibi Ecclesia: gdzie Piotr, tam Kościół.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziękuję ks. Łukaszowi Stawarzowi za wygłoszone kazania i poprowadzenie sumy odpustowej. Życzę wielu łask Bożych i siły w prowadzeniu Archidiecezjalnego Caritas.
 2. W poniedziałek zapraszam uczestników pielgrzymki do Kalisza na krótkie spotkanie/proszę o zabranie ze sobą numeru PESEL i składki na wyjazd w wysokości 65 zł. /w tym zawarte jest ubezpieczenie każdego uczestnika/.
 3. We wtorek przypada dzień Apostolstwa Chorych, zapraszam chorych parafian o godz. 18:00 na mszę z udzieleniem sakramentu chorych.
 4. Od przyszłej niedzieli w czasie wakacyjnym nie będzie nieszporów niedzielnych.
 5. Parafianom którzy poświęcili swój czas na sprzątanie obejścia i wnętrza kościoła na nasz odpust parafialny serdecznie dziękuję.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kolejny odcinek wakacyjnego cyklu – o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dz.
  • Czwartek — Wspomnienie św. Jana z Dukli prezb.
 8. Paniom które sprzątały kościół, pani Krystynie za przystrojenie kościoła kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V /od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/ .Grupa nie stroi kościoła kwiatami.