OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA ADWENTU

03.12.-10.12.2023

Zbliża się już koniec wszystkiego, a im bliżej końca czasów, tym bardziej mamy czuwać i być gotowymi na drugie przyjście Pana w wielkiej chwale i potędze. Nadchodzi bowiem dzień Boży, o którym wie tylko Ojciec, gdy niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się, a ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. To będzie dzień, gdy każdy stanie przed trybunałem Chrystusa, a jeśli sprawiedliwi z trudem dostąpią zbawienia, to bezbożni i grzeszni, gdzież się znajdą?

 1. Dziś I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji na czas Adwentu i wpisanie do parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest na stoliku. O godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
 2. W poniedziałek o godz. 10:00 zapraszam górników i ich rodziny na mszę św. z okazji ich święta.
 3. Od wtorku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na msze św. Roratnie.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I kom. św. wraz z rodzicami.
 5. W piątek swoje święto patronalne obchodzą Dzieci Maryi. Msza w ich intencji, moderatorki i ich rodziców o godz. 16:00.  W czasie mszy św. zostaną poświęcone i wręczone medaliki poszczególnym rocznikom i złożone zostaną przyrzeczenia. Na tej mszy poświęcone zostaną medaliki dzieciom przygotowującym się do I komunii św. i wszystkim wiernym. Adoracja Najśw. Sakramentu w tym dniu od godz. 15:00.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Barbary dz. i męcz.
  • Czwartek — Wspomnienie św. Ambrożego.
  • Piątek — Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupa może sprzątać kościół o godz. 18:00.