OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.-09.06.2024

Do wolności wyswobodził nas Chrystus! Nie jesteśmy już w niewoli prawa, ale jesteśmy pod łaską, poddani prawu miłości w Chrystusie Jezusie. Miłość Boża wypełnia nasze serca, dlatego miłujemy się wzajemnie miłością braterską, która jest wypełnieniem prawa. Prawda Ewangelii wyzwoliła nas i uczyniła prawdziwie wolnymi w Duchu Pańskim, teraz zatem miłością Chrystusową ożywieni, służymy sobie wzajemnie i miłujemy jeden drugiego, tak jak On nas umiłował.

 1. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
 2. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. Do czwartku nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Objazd chorych z udzieleniem sakramentu chorych w piątek o godz. 15:00. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwca w południe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Informacje o ofercie studiów dostępne są na stronie internetowej Wydziału.
 7. Rada Rodziców, Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 7 czerwca od godz. 16:30 w naszej szkole.
 8. Młodzież zapraszamy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w dniach 26-29 sierpnia. Zapisy do końca czerwca na stronie www.mlodzidlamlodych.pl.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. męcz. Karola Lwangi i Tow.
  • Środa — Wspomnienie św. Bonifacego bpa. i męcz.
  • Piątek — Uroczystość NSPJ.
  • Sobota — Wspomnienie NS NMP.
 11. Wszystkim paniom, które sprzątały kościół, a rodzinom za ofiarowanie kwiatów do kościoła z ołtarzy Bożego Ciała, serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.