OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
Odpust Parafialny

01.07.-08.07.2018

Jako święty, powszechny i apostolski Kościół gromadzimy się w ten wspaniały dzień Apostołów Piotra i Pawła, by wysławiać Imię Pana i głosić Jego potęgę. Kościół założony na fundamencie dwunastu apostołów zawsze otaczał szczególną czcią dwóch spośród nich: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym Imperium Romanum.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziękuję ks.dr hab. Henrykowi Olszarowi za wygłoszone kazania odpustowe i życzę wiele łask Bożych w pracy akademickiej na UŚ.
 2. Dziękuję parafianom którzy w środę poświęcili swój czas na sprzątanie kościoła i jego obejścia przed odpustem parafialnym.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz.15:30, okazja do spowiedzi w czwartek od godz.17:30, piątek od godz.17:00.
 4. Od przyszłej niedzieli do końca wakacji nie będzie nieszporów niedzielnych.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na renowację Katedry w Katowicach.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: książki na lato polecają redaktorzy Gościa Niedzielnego.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek-Święto św.Tomasza Apostoła.
  • Piątek-Wspomnienie bł.Marii Teresy Ledóchowskiej dz.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół oraz pani Krystynie za przystrojenie kościoła kwiatami na nasz odpust parafialny serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII/od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/. Proszę grupę o zapytanie w czwartek czy będzie trzeba stroić kościół kwiatami.