OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.04.-15.04. 2018

Jezus przychodzi pomimo zamkniętych drzwi i pozwala dotknąć swoich ran, tak aby Tomasz uwierzył. Po raz kolejny przekonuje wylęknionych uczniów o swoim zmartwychwstaniu. Ale to przychodzenie ma jeszcze inny wymiar. Kiedy Zmartwychwstały dotyka ludzkiej niewiary i lęku, kiedy dotyka naszych ran mówi o swoim miłosierdziu. Dobrze jest więc zobaczyć, że Jego rany to nasze rany i że najczulsza miłość Boga objawia się w przyjęciu przez Niego naszej kruchości.

Kolekta na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Zbiórka na Śląskie Dzieciom Aleppo. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.
Ze względu na dzisiejsze uroczystości w parafii św.Anny, dzisiaj nie będzie spotkania Stowarzyszenia Żywego Różańca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w I-ą niedzielę czerwca.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone. Msze o godz.8:00 i 18:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Na mszy o godz.18:00 grupa parafian przystąpi do tzw. Adopcji duchowej dziecka poczętego a nienarodzonego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

5. Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach prosi o aktualizację danych członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Do następnej niedzieli proszę członków TPS o przyniesienie do kancelarii lub do zakrystii aktualizację swoich danych osobowych /Nazwisko i imię oraz pełny adres zamieszkania/. Parafia zbiorczo wyśle te informacje do WŚSD w Katowicach. W przypadku braku informacji ze strony parafii do
końca kwietnia, wszystkie osoby zostaną z bazy danych usunięte.
Osoby które chciałyby przystąpić do TPS w Katowicach powinny dostarczyć swoje dane osobowe w tym samym terminie.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: „Jezu ufam Tobie” to trzy słowa klucze do Bożego Miłosierdzia.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

8. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V/od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.