OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

25.12.2022-01.01.2023

W dzień Narodzenia Pańskiego ewangelią będzie dla nas przede wszystkim Wcielenie Jezusa Chrystusa. Ale chrześcijanin nie może nie widzieć zawsze szerszego kontekstu dzieła zbawienia. Świętując Wcielenie, już widzimy horyzont krzyża i pustego grobu. A zgodnie z duchem ewangelii jesteśmy wezwani do stania się „zwiastunami radosnej nowiny” albo po prostu „głoszącymi ewangelię”.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W 2-i dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Na mszy o godz. 10:00 według tradycji poświęcenie owsa.
 2. We wtorek na mszy o godz. 8:00 błogosławić będę wino a w środę dzieci oraz udzielę specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym.
 3. W dniach 27, 28, 29, 30 grudnia od godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna kolęda.
 4. W sobotę o godz.16:30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, o godz. 17:00 msza na zakończenie roku. W tym dniu można zyskać odpust zupełny.
 5. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.
 6. W niedzielę na rozpoczęcie Nowego Roku odśpiewamy hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. W tym dniu modlimy się o pokój obchodząc Światowy Dzień Pokoju. Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 7. Zachęcam do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego /cena podwójnego wydania 15 zł/.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto św. Szczepana pierwszego męczennika.
  • Wtorek — Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  • Środa — Święto św. Młodzianków męcz.
  • Piątek — Święto św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały a parafianom którzy składali stajenkę i dekorowali kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Barcik Ewa do pani Habelok Barbara/.