OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.-30.04.2023

Chrystus został ukrzyżowany, według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu, aby wykupić nas z niewoli grzechu. On stał się grzechem za nas, abyśmy w Nim stali się prawością Bożą. On jest naszym zmartwychwstaniem i życiem wiecznym. Kto wierzy w Niego, ma Jego życie w sobie na wieki.

Kolekta przeznaczona na renowację Piekarskiej kalwarii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wiernych do lektury Pisma św.
 2. Dziś od 14:00 do 21:00 zapraszamy na DZIEŃ DOBRA organizowany przez diecezjalną Caritas na deptaku pod Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach wydarzenia będzie miasteczko dla dzieci, spotkania z Jasiem Melą i znanym Tik Tokerem ks. Sebastianem Picurem, koncerty zespołów Sąsiedzi Plus, Ks. Kuby Bartczaka i TAU. Wśród propozycji są różnego rodzaju warsztaty, kurs fotografii i nagrywania filmów telefonem komórkowym i wiele innych atrakcji przygotowanych przez ośrodki Caritas. Na zakończenie Teatr EXIT przedstawi spektakl „Pieśń nad pieśniami”. DZIEŃ DOBRA jest inicjatywą ogólnopolską i służy promowaniu wolontariatu oraz kończy obchody Tygodnia Miłosierdzia, zachęcając do czynienia dobra w codzienności.
 3. We wtorek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 17:30 zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje do krzyża za kościołem. Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników.
 4. W sobotę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 8. Obchody Liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Uroczystość św. Wojciecha bp. i męcz. głównego patrona Polski.
  • Wtorek — Święto św. Marka Ewangelisty.
  • Sobota — Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz. i dK. patronki Europy.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.