OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA Wielkiego Postu

19.03.-26.03.2023

Słowo Boże budzi nas ze snu niewiary i rodzi wiarę w Jezusa Chrystusa, jedynego zbawiciela świata. On jest światłością świata, kto idzie za Nim, ma światło życia i ujrzy Królestwo Boże. Cały świat leży w ciemności i mocy złego ducha. Jezus przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, kto jest z prawdy, słucha Jego głosu i żyje Jego nauką. Byliśmy ciemnością, lecz teraz jesteśmy światłością w Panu.

 1. Serdeczne podziękowania dla ks. prob. Roberta za wygłoszone słowo Boże w czasie rekolekcji i poświecony czas na posługę w naszej parafii. Życzę wielu łask i błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej.
 2. We wtorek o godz. 17:30 różaniec w intencji ojców rodzin poprowadzi Żywy Różaniec.
 3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to dzień świętości życia. Zachęcam do podjęcia adopcji duchowej w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych. W czasie mszy grupa parafian specjalnym rytuałem podejmie adopcję duchową.
 4. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach spotkanie Żywego Różańca.
 5. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Św. Barbary w Lędzinach informuje, że potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do oddziałów przedszkolnych należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach od 20 marca – do 29 marca 2023 r.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  • Sobota — Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.