OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.-24.04.2022

Jezus żyje na wieki i Bóg ustanowił Go Sędzią żywych i umarłych. Każdy, kto w Niego wierzy, otrzymuje odpuszczenie grzechów. Razem z Nim umarliśmy i razem z Nim powstaliśmy do nowego życia, które jest ukryte z Nim w Bogu. Pan rzeczywiście zmartwychwstał i my razem z Nim powstaliśmy z martwych, by odtąd szukać już tylko tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 2. Na zamówienie TVP Historia powstał film „Tyle radości” przedstawiający życie i działalność bp. Czesława Domina, katowickiego biskupa pomocniczego (w latach 1970-1992), a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (w latach 1992-1996). Film „Tyle radości” będzie można zobaczyć 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 19:10 na antenie TVP3 Katowice.
 3. W tygodniu Wielkanocnym po każdej mszy św. będziemy odmawiać Nowennę przed Świętem Miłosierdzia którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek.
 4. We wtorek o godz. 10:30 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim odbędzie się konwent księży dekanatu Lędziny.
 5. Spotkanie synodalne w naszej parafii odbędzie się 21 kwietnia o godz. 19:00 w salce parafialnej. Zapraszam wszystkich chętnych parafian by podzielili się swoimi przemyśleniami na temat kościoła lokalnego i powszechnego.
 6. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
 7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy diecezjan na Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r. organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie katowice.caritas.pl.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.
 10. Zachęcam do lektury świątecznego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 11. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Niedziela — 2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.
 12. Wszystkim paniom które sprzątały kościół i parafianom przy składaniu Ciemnicy i Bożego Grobu serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I /od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.

Z okazji Świąt życzę Wam, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Was radością, pokojem, nadzieją i miłością.