OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.-19.06.2022

Otrzymaliśmy łaskę wiary w Chrystusa i dzięki tej wierze zostaliśmy uniewinnieni z wszystkich grzechów i mamy pokój z Bogiem. Trwamy w wierze i oczekujemy na Bożą chwałę, przechodząc przez wiele ucisków, nabywając cierpliwości i wytrwałości, aby obumrzeć i wydać plon obfity. A to wszystko nie jest z nas, ale dzieje się mocą Ducha Świętego, który rozlał w sercach naszych miłość Bożą.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Po wycofaniu się trzech z sześciu kandydatów zgłoszonych przez parafian do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, nie będzie wyborów do PRD. Pozostali kandydaci, a są to: Pilszczek Bogusława, Ścierski Artur, Ścierska Irena, automatycznie stają się członkami PRD. Wyrazili oni zgodę i chęć by działać na rzecz parafii w ramach Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Pełny skład PRD zostanie ogłoszony za tydzień.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze o godz. 8:00 i 9:00, po mszy o godz. 9:00 procesja teoforyczna do ołtarzy:
  I — przy posesji państwa Ścierski
  II — przy posesji państwa Dolina
  III — przy krzyżu — Mateja-Palka
  IV — przy posesji państwa Czarnynoga
  Na procesję zapraszam parafian, dzieci w bieli do sypania kwiatów, dzieci komunijne, poczty sztandarowe. Rodzinom jak i sąsiadom za przygotowanie ołtarzy już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii.
 4. Od piątku do czwartku przyszłego tygodnia oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną o godz. 17:30 /niedziela o godz. 15:00/.
 5. W piątek w parafii św. Anny o godz. 16:00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Abp. Wiktora Skworca.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w ramach nabożeństwa.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezb. i dK.
  • Wtorek — Wspomnienie bł. Michała Kozala bpa. i męcz.
  • Czwartek — Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • Piątek — Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego zak.
 10. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.