OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

10.04.-17.04.2022

Syn Boży stał się człowiekiem, abyśmy dzięki Jego uniżeniu aż do śmierci krzyżowej – mogli stać się synami Bożymi. Chrystus za to, że przyjął postać sługi i umarł za nas na krzyżu jak przestępca – został wyniesiony na niebiosa i otrzymał imię ponad wszelkie imię, tak iż na imię Jezusa padnie na kolana każda istota w niebie, na ziemi i pod ziemią. I wszyscy wyznają że tylko Jezus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.

 1. Dziś na każdej mszy poświęcenie palm, a na sumie uroczysta procesja z palmami.
 2. W środę o godz. 9:00 zapraszam chętnych parafian do składania ciemnicy i Bożego grobu.
 3. Z dniem dzisiejszym wkraczamy w okres Wielkiego tygodnia, którego święte Triduum Paschalne rozpoczyna się od Czwartkowej Mszy wieczerzy Pańskiej, a kończy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W okresie Triduum można uzyskać odpust zupełny:
  • Wielki Czwartek — udział we Mszy Wieczerzy Pańskiej.
  • Wielki Piątek — pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Krzyża.
  • Wielka Sobota — udział w liturgii Wigilii Paschalnej.

  TRIDUUM PASCHALNE

  • Wielki Czwartek — okazja do spowiedzi od godz. 18:00-19:00, o godz. 19:00-Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:30.- zakończenie kompletą brewiarzową.
  • Wielki Piątek — od godz. 8:00 – Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy.
   Okazja do spowiedzi od godz. 16:00-17:00.
   15:00 — Nowenna do Miłosierdzia Bożego potem Droga Krzyżowa.
   18:00 — Liturgia Męki Pańskiej.
   Adoracja przy Bożym Grobie do godz.21:30- zakończenie kompletą brewiarzową. W tym dniu
   obowiązuje post ścisły. Zachęcam wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów
   mięsnych aż do Mszy Wigilii Paschalnej.
  • Wielka Sobota — od godz.8:00 Adoracja przy Bożym Grobie. Okazja do spowiedzi od godz. 8:00-9:00. Święcenie pokarmów o godz. 10:00 i 15:00 /Nowenna do Miłosierdzia Bożego/.
   O godz. 20:00 Wigilia Paschalna, proszę o przyniesienie świec. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po Wigilii Paschalnej procesja Rezurekcyjna. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone są na Boży Grób i chrześcijan w Jerozolimie.
 4. Podejmujeny wspólnie nowennę polegającą na odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia przez 9 dni. Nowennę tę rozpoczniemy w Wielki Piątek (15 kwietnia), a zakończymy w wigilię Niedzieli Miłosierdzia (23 kwietnia). Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 15:00, w pozostałe dni nowenny po mszy św.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: kolejna płyta z cyklu Biblia Audio.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Niedziela — Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/. Proszę grupę o ustalenie dnia i godziny sprzątania kościoła.