OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Najświętszej Trójcy

04.06.-11.06.2023

Każdy, kto uwierzy w Jezusa Chrystusa, będzie zbawiony, ponieważ taka jest wola Ojca, aby każdy, kto wierzy w Jego Syna, nie zginął, ale miał życie wieczne. Bóg bowiem posłał Syna swego, aby świat został przez Niego zbawiony.

Kolekta na wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, msze o godz. 8:00 i 9:00, kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii. Po mszy o godz. 9:00 procesja do ołtarzy przy posesjach rodzin Majer, Karkoszka Józef, Kolny i Mrowiec.
  Dziękuję rodzinom za przygotowanie ołtarzy. Na procesję zapraszam dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu, poczty sztandarowe i wszystkich parafian którzy chcą oddać publicznie świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
 4. Ks. Abp. Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) – 9 czerwca 2023 r.
 5. Od piątku do czwartku przyszłego tygodnia o godz. 17:30 /środę o godz. 7:30/ nabożeństwa z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Bonifacego bpa. i męcz.
  • Czwartek — Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.