OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.-10.09.2023

Dzisiejsza Eucharystia ma szczególny wymiar, bowiem do Ołtarza Pańskiego, do miejsca, gdzie spełnia się misterium naszej wiary, gdzie z kapłańskich rąk otrzymujemy Chleb Życia Wiecznego przedstawiciele naszej parafii i miasta przynieśli w darze wieńce dożynkowe, owoc ziemi, owoc pracy rąk ludzkich, owoc tegorocznego urodzaju. Bogu w Trójcy Jedynemu, dziękujmy za ten plon, a przepraszając za wszelkie zło minionego tygodnia stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, ażeby zasiane dzisiaj Słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

 1. Dzisiaj w naszej parafii odbędą się dożynki miastowe. Msza dziękczynna za zebrane plony o godz. 11:00.
 2. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 8:00 dla klas I — VII, uroczysta msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się (poniedziałek) o godz. 9:30.
 3. We wtorek po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do 1-ej komunii św. wraz z rodzicami.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 5. W piątek po mszy poświęcenie ziarna siewnego, msza w intencji rolników i ich rodzin.
 6. W przyszłą niedzielę pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 8. W dniach 10.09-29.10.2023 odbędzie się 22 Festiwal Jesień Organowa w powiecie Bieruńsko–Lędzińskim. Inauguracja festiwalu 10 września o godz. 17:00 w kościele NMP Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek — Święto Narodzenia NMP.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały i rolnikom za przystrojenie kościoła na dożynki serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.