OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.-08.05.2022

W dniach 1-7 maja 2022 przeżywamy Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św. Poprzez intronizację Biblii, konferencje, celebracje oraz spotkania kręgów biblijnych chcemy ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii. Tematem Tygodnia Biblijnego jest: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Chcemy szczególnie dziękować Ojcu niebieskiemu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa.

 1. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wiernych do lektury Pisma św.
 2. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, w ten dzień tradycyjnie odmówimy Milenijny akt oddania Polski. Msze o godz. 8:00 i 10:00 , kolekta dnia na potrzeby parafii. Nabożeństwo majowe przy kapliczce św. Barbary,
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek o godz. 17:00. Objazd chorych z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 15:30.
 5. W piątek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania, proszę o złożenie składki na rzecz parafii św. Anny w wysokości 70 zł.
 6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Atanazego bpa. i dK.
  • Wtorek — Uroczystość NMP Królowej Polski. gł. patronki Polski.
  • Środa — Wspomnienie św. Floriana męcz. patrona archidiecezji.
  • Piątek — Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 10. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.