OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.-06.05. 2018

Chrystus utożsamia się z tymi, którzy w Niego wierzą. Winna latorośl nie jest bowiem czymś różnym od samego krzewu. Po raz kolejny wracamy do tajemnicy naszego chrztu, przez który staliśmy się jedno z Chrystusem i w którym otrzymaliśmy zbawienie. Owoce, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, to przede wszystkim owoce tegoż zbawienia: wiara, wolność, miłość. Dzięki nim zachowujemy przykazania, to one pozwalają pokładać ufność w Bogu nawet wtedy, gdy nasze serce nas oskarża.
Pamiętajmy o tym, że Bóg jest większy od naszego serca, jak również o tym, że Oskarżyciel to jedno z imion Złego.

 1. Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 2. W środę o godz.19:00 zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.
  Msze o godz.8:00 i 10:00, kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30, okazja do spowiedzi w piątek od godz.17:00.
 5. Rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam parafian na nabożeństwa majowe.
 6. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (potocznie nazywanej postem jakościowym) w piątek, 4 maja br., przypadający we wspomnienie św. Floriana – patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników, kominiarzy i piekarzy. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Arcybiskup Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej – nowej polskiej błogosławionej.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek-Święto św.Józefa Rzemieślnika.
  • Środa-Wspomnienie św.Atanazego bp.i dK.
  • Czwartek- Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.
  • Piątek-Wspomnienie św.Floriana męcz. patrona archidiecezji.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII/od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.