OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA ADWENTU

27.11.-04.12.2022

Słowo Boże mówi: Obudź się, który śpisz i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus. Tylko przyobleczeni w Chrystusa, chodzimy w światłości, ubrani w zbroję światła, nie troszcząc się już o sprawy ciała i świata, ale o sprawy Pańskie. Jeszcze tylko mała chwila, a przyjdzie Ten, który ma przyjść i nie będzie zwlekał.

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest na stoliku. Na zakończenie każdej mszy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło wg różnych szacunków od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 3. Dziś po nieszporach spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. Od poniedziałku zapraszam dzieci i dorosłych na msze św. Roratnie.
 5. W czwartek po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 15:30. W czwartek i piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
 7. W kancelarii można zakupić opłatki wigilijne.
 8. Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców serdecznie zapraszają mieszkańców Goławca i Górek na Biesiadę górniczo-mikołajkową, która odbędzie się 2 grudnia 2022 o godz. 17:00 w naszej szkole.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 zapraszam górników i ich rodziny na mszę św. z okazji ich święta.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa — Święto św. Andrzeja Apostoła.
  • Piątek — Wspomnienie bł. Jana Machy prezb. i męcz.
  • Sobota — Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb.
 13. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.