OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.

24.04.-01.05.2022

Wierzymy, że Jezus z Nazaretu jest Mesjaszem, Synem Bożym – i dzięki wierze, mamy życie wieczne w imię Jego. Kto wierzy w Ewangelię o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, będzie zbawiony. On jest Pierwszy i Ostatni i Żyjący. Był umarły, a oto żyje na wieki wieków i ma klucze śmierci i piekła. Jezus ma wszelką władzę i moc nad wszystkim w niebie i na ziemi, a w imię Jego dzieją się niezliczone znaki i cuda.

Kolekta przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Na znak żałoby w związku z tragicznym wypadkiem w kopalni węgla kamiennego „Pniówek” Dzień Dobra zostaje przesunięty na 08.05.2022 r.
 2. Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.
 3. W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje na pola za domem pani Barcik o godz. 17:30. Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i ich rodzin.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
 6. Bierzmowanie naszej młodzieży w parafii św. Anny odbędzie się 17 czerwca o godz. 16:00. Szafarzem sakramentu będzie ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto św. Marka Ewangelisty.
  • Wtorek — Uroczystość św. Wojciecha bp. i męcz. gł. patrona Polski.
  • Sobota — Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz. i dK.
 9. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/. Grupa stroi kościół kwiatami.