OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.-26.02.2023

Uczeń Jezusa postępuje tak jak On postępował. Jezus miłował wszystkich i umarł za wszystkich. My również miłujemy wszystkich, także nieprzyjaciół naszych, bo taka jest doskonałość, pokazana nam przez Ojca niebieskiego, który błogosławi nie tylko dobrych i sprawiedliwych, ale również złych i niesprawiedliwych. Nauczyliśmy się Chrystusa, a nie świata i oddajemy życie za braci, miłując do końca i bezwarunkowo.

 1. Dziś rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • Niedziela — od godz. 11:00 do 16:00.
  • Poniedziałek — od godz. 9:00 do 18:00. Okazja do spowiedzi od godz. 17:30.
  • Wtorek — od godz. 9:00 do 18:00. Okazja do spowiedzi od godz. 17:30.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w 1 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich na czas Wielkiego Postu i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze o godz. 8:00 i 18:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Od tego dnia przeżywamy tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin, za osoby duchowne żyjące niemoralnie siejące zgorszenie.
 5. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich i rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 6. Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Wielkiego Postu
  Droga Krzyżowa – piątek godz. 17:15.
  Gorzkie Żale – niedziela godz. 15:00.
  Zalecki za zmarłych na drogę krzyżową można składać do skarbonki lub w zakrystii.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.
 8. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00-15:00 wpisana w harmonogram adoracji parafii naszej diecezji.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Barcik Ewa do pani Habelok Barbara/. Na czas Wielkiego Postu grupy nie stroją kościoła kwiatami.