OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.-24.07.2022

Troszczymy się i niepokoimy o wiele. A trzeba jak Jezus powiedział Marcie mało albo tylko jednego. Może warto spojrzeć tak na nasze codzienne troski. Wszak to wszystko przemija. Może warto spojrzeć w nieskończoność?

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXIII Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej mszy będzie poświecenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone w czasie poświęcenia przeznaczamy na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 km przejechanych kilometrów”
  2. Archidiecezjalne Muzeum w Katowicach zachęca diecezjan do zwiedzania ekspozycji stałej prezentującej przekrojowo zbiory muzealne, poczynając od średniowiecznych zabytków śląskiej sztuki sakralnej po sztukę polską pierwszej połowy XX wieku od wtorku do piątku godz. 9:00-15:30, soboty godz. 9:00-13:00. Muzeum mieści się przy ulicy Wita Stworza 11.
  3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Kryptę Katedry.
  5. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Piątek — Święto św. Marii Magdaleny.
    • Sobota — Święto św. Brygidy zak. patronki Europy.
  6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V /od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.