OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza

08.05.-15.05.2022

Uczniowie Jezusa są pełni radości i Ducha Świętego. Wielbią Słowo Pańskie i radują się wiarą, która jest znakiem przeznaczenia do życia wiecznego. Jezus zna tych, którzy słuchają Jego głosu i idą za Nim. On daje im życie wieczne! Kto wierzy w Niego, nie zginie na wieki i nikt nie wyrwie go z Jego ręki.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Dziś po nabożeństwie majowym spotkanie Żywego Różańca.
 2. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, polecamy ich i rekolekcjonistę modlitwom wiernych.
 3. W środę o godz. 17:00 pierwsza próba, w sobotę o godz. 9:00 druga próba i spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do I komunii św.
 4. Od 13 maja przez 9 dni na zakończenie nabożeństw majowych odmawiać będziemy nowennę przed beatyfikacją sługi Bożej Pauliny Jaricot założycielki Żywego Różańca.
 5. W piątek /13 maja/ zapraszam na nabożeństwo do MB Fatimskiej, różaniec o godz. 19:30, msza o godz. 20:00.
 6. W sobotę o godz. 17:30 w przeddzień wspomnienia św. Izydora Oracza patrona rolników, zapraszam na procesję błagalną o dobre urodzaje do krzyża za kościołem, po procesji msza w intencji rolników i ich rodzin
 7. Dekretm z dnia 27.04. br. Arcybiskup Wiktor Skworc zarządza na 12 czerwca br. przeprowadzenie wyborów do parafialnych rad duszpasterskich w parafiach Archidiecezji Katowickiej. Terminarz poszczególnych etapów procedury wyborów do parafialnych rad duszpasterskich znajduje się w zakładce słowo pasterza. Zgłoszenia kandydatów można składać do skarbonki lub w zakrystii.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Uroczystość św. Stanisława bp. i męcz. gł. patrona Polski.
  • Sobota — Święto św. Macieja Apostoła.
 10. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami, uczynią to rodzice dzieci komunijnych.