OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.-13.11.2022

Zmartwychwstanie oznacza, że nie możemy już umrzeć, ponieważ na tamtym świecie śmierci już więcej nie będzie, a my będziemy podobni aniołom. W Chrystusie jesteśmy synami Bożymi, którzy przeszli ze śmierci do życia wiecznego. Chrystus jest zmartwychwstaniem i życiem. Kto w Niego wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy w Niego, nie umrze na wieki.

Kolekta przeznaczona na remont krypty Katedry. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj o godz.15:30 spotkanie Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  Po niedzielnych mszach św. 13-tego listopada członkowie parafialnych zespołów Caritas zbiorą ofiary na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu czy ogrzewania. Zebrane środki, przekazane do naszej diecezjalnej Caritas, posłużą wsparciu osób i placówek najbardziej dotkniętych kryzysem energetycznym i ekonomicznym.
  W dniach od 7 do 20 listopada przeprowadzamy w naszych parafiach zbiórkę rzeczową. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek dla ubogich w Ukrainie, w naszych placówkach charytatywnych i parafiach. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które znajdują się na specjalnie przygotowanej liście. Jest ona dostępna na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Katowickiej: https://katowice.caritas.pl/. Lista produktów znajduje się w gablotce i zakładce internetowej słowo pasterza.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa — Święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • Czwartek — Wspomnienie św. Leona Wielkiego pap.
  • Piątek — Wspomnienie św. Marcina z Tours bpa.
  • Sobota — Wspomnienie św. Jozafata bpa. i męcz.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.