OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ADWENTU

04.12.-11.12.2022

Wiara bez uczynków jest martwa sama w sobie. Nawrócenie bez owocu nawrócenia nic nie znaczy. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i wrzucone w ogień. Jezus wybrał nas, abyśmy szli i przynosili owoc trwały i obfity. On chrzci nas w Duchu Świętym i w ogniu, abyśmy obumarli dla siebie i żyli dla Niego.

Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś zapraszam na adwentowe nabożeństwo biblijne.
 2. Od tej niedzieli w zakładce słowo pasterza na stronie internetowej parafii będą publikowane materiały dla rodzin programu duszpasterskiego Wierzę w Kościół Chrystusowy. Rozważania zostały przygotowane na poszczególne niedziele w ciągu całego roku. Każdy miesiąc posiada swoje hasło przewodnie, zaś materiały na poszczególnie tygodnie są rozwinięciem tego tematu. Każdy moduł składa się z 3 części: wprowadzenia najczęściej jest to nauczanie Kościoła na dany temat; „do refleksji” rozważania pogłębiające nauczanie Kościoła z odniesieniem do życia rodzinnego oraz „zadanie” – konkretna propozycja działań.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam dzieci Maryi na mszę wraz z rodzicami o godz. 18:00 z okazji ich patronalnego święta. W czasie mszy poświęcę medaliki dzieciom przygotowującym się do I komunii św. i wiernym.
 4. W piątek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie Żywego Różańca.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa — Wspomnienie św. Ambrożego bpa. i dK.
  • Czwartek — Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 8. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.