OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA Wielkiego Postu

03.04.-10.04.2022

Są dwie sprawiedliwości: sprawiedliwość ludzka i sprawiedliwość Boża. Kto chce stanąć przed Bogiem, mając własną sprawiedliwość z uczynków, będzie zgubiony. Przed Bogiem możemy bowiem stanąć, gdy mamy sprawiedliwość, która wywodzi się z wiary w Chrystusa, a jest to sprawiedliwość pochodząca od Boga, oparta jedynie na wierze.

Kolekta jest wyrazem podziękowania za głoszone słowo Boże, ofiary zbierze ks. rekolekcjonista.

  1. Dziękuję ks.dr Piotrowi Larysz za wygłoszone nauki rekolekcyjne i życzę owocnej pracy wśród harcerzy archidiecezji katowickiej i Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
  3. W sobotę o godz.9:00 spowiedź dzieci komunijnych.
  4. W przyszłą niedzielę na każdej mszy poświęcenie palm.
  5. Bierzmowanie naszej młodzieży w parafii św. Anny odbędzie się 17 czerwca. Szafarzem sakramentu będzie ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.
  6. Parafia św. Klemensa organizuje w dniach od 4-11 lipca br. pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo w 20-ą rocznicę kanonizacji o.Pio. Szczegółowe informacje w gablotce.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in: artykuł o sanktuarium św.Michała Archanioła w Monte Sant Angelo.
  8. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.